סיור וירטואלי במוזיאון האצ"ל בתש"ח ע"ש עמיחי פאגלין
אודות מוזיאון האצ"ל בתש"ח                                                                                                                                                Open/Close

 

מוזיאון האצ"ל בתש"ח נועד להנציח את 41 לוחמי "הארגון הצבאי הלאומי (אצ"ל)" שנפלו במערכה על יפו. והוקם באזור הקרב על שפת ימה של העיר.

המוזיאון שוכן בהריסות מבנה שהוקם ב-1900 על ידי איש עסקים יהודי שבא לבנות את ביתו בארץ ישראל. ב- 1914 נסע לרוסיה לעסקיו ונהרג במלחמת העולם הראשונה. ערבים מיפו השתמשו במבנה למגורים, תעשייה ומסחר. משפחה יהודית אחת התגוררה בעליית הגג במבנה עד שנאלצה לברוח במאורעות תרצ"ו.

המוזיאון הינו שילוב של ישן וחדש, בניין מאבני כורכר עם שילוב ארכיטקטוני של מבנה זכוכית שתוכנן על ידי האדריכלים ניב אמנון, שוורץ אמנון ודני שוורץ. באולם התצוגה ניתן לראות כלי נשק, מסמכים היסטוריים, צילומים, סרטים, קטעי עיתונות ומפות.

התצוגה מתמקדת בפעילות האצ"ל להקמת מדינה יהודית בארץ ישראל בשנת תש"ח, החל מהחלטת החלוקה של האו"ם, ביום כ"ט בנובמבר 1947 (ט"ז כסליו תש"ח) ועד השתלבות האצ"ל בצה"ל ב- 1 ביוני 1948. במוקד התצוגה תיאור המערכה של האצ"ל ביפו שנועדה להסיר את האיום מעל תל-אביב.

במוזיאון, קיימת, עמדת מידע והנצחה ממוחשבת העומדת לרשות קהל המבקרים.
במקום אולם הרצאות ובו כ- 150 מקומות לימי עיון; כנסים וספריית עיון.
המוזיאון פועל במסגרת יחידת המוזיאונים של משרד הביטחון.
במוזיאון חדר הנצחה לארבעים ואחד לוחמי הארגון הצבאי הלאומי, אשר נפלו במערכה על כיבוש יפו.מוזיאון האצ"ל בתש"ח ע"ש עמיחי פאגלין
 רחוב גולדמן 15,  גן צ'ארלס קלור על שפת הים, תל-אביב- יפו

טלפקס: 03-5177180, 03-5172044

mape

שעות הביקור:
ימים א'- ה' 16:00 - 08:00
בערבים ובימי שישי: לקבוצות בתיאום מראש.
מחיר כרטיס כניסה: מבוגר - 15 ש"ח, נוער, סטודנט, גימלאי - 10 ש"ח
כוחות הביטחון, נכי צה"ל ומשפחות שכולות ללא תשלום.

® Created by: www.photo3d.co.il - 360 HD virtual tour